Yurtdışı PayPal Hesabından Para Çekmek | PremiumZEN
Ana Sayfa / İnternet / Yurtdışı PayPal Hesabından Payoneer veya Banka Hesabına Para Çekmek

Yurtdışı PayPal Hesabından Payoneer veya Banka Hesabına Para Çekmek

Bildiğimiz gibi PayPal Türkiye’ye kapandı. Bu nedenle yurtdışı paypal hesabı açarak ödeme yapmak veya almak mümkündür. Fakat yurtdışı PayPal hesabı açmadan önce bilmemiz gereken bir kaç önemli husus vardır. PayPal ile ödeme yapmak mümkündür ama PayPal bakiyenizi banka hesabınıza veya kredi kartınızı çekebilmek için PayPal hesabınızı tamamen onaylamanız gerekiyor. Çoğu kişi PayPal hesabı oluşturunca iş bitti sanıyor ama asıl iş parayı çekmeye çalıştığınızda başlıyor.

PayPal Hesabı Tamamen Nasıl Onaylı Olur?

PayPal ile ödeme yaptığınızda paypal hesabınız tamamen onaylı olmasada hesabınıza kredi kartı ekleyerek ödeme yapabilirsiniz. Ama PayPal bakiyenizi banka hesabınıza veya kredi kartına çekmeye çalıştığınızda PayPal hesabınız kilitlenir ve sizden PayPal hesabınızı onaylamanız istenir. Bu onaylama işlemi için PayPal sizden kayıt olurken kullandığınız Adınız, Ülke, Adresinizi onaylamanızı ister. Bunun için üzerinde adınız soyadınız ve adresinizin yazılı olduğu resmi bir fatura ile, o ülkeye ait bir kimlik ile veya pasaportunuzla paypal hesabınızı tamamen onaylayabilirsiniz.

Eğer PayPal hesabınızda bakiyeniz varsa bu bakiye her ayın 1. ve 3. günü arası eklediğiniz banka hesabına veya kredi kartına otomatik olarak ödeme yapılır. Yani PayPal hesabınıza bir ödeme gelmiş ise hesabınızı ayın 1. veya 3. günü arası onaylamanız gerekir. Hesabınızı onaylayamazsanız hesabınız yasaklanır.

Para Çekmek

Para çekme işlemi için öncelikle PayPal hesabınızın onaylı olması gerekiyor. Para çekme işlemini 2 şekilde yapabilirsiniz.

  1. Payoneer: Payoneer’e kayıt olarak size USD Alıcı hesabı (US Banka Hesabı) ve EUR Alıcı Hesabı (EURO Banka Hesabı) oluşturur. Bu hesapları kullanarak PayPal’a US Banka Hesabı veya Almanya için IBAN Numarası eklerseniz. PayPal 2-3 Gün içinde bakiyenizi Bu banka hesaplarına öder ve Payoneer hesabınıza geçer. Payoneer hesabınıza TR IBAN ekleyip Parayı Payoneer kuruna göre bozdurup TL olarak banka hesabınıza çekebilirsiniz. Paranız 1-2 gün içinde hesabınıza geçer. Payoneer’de banka hesap bilgilerine GLOBAL PAYMENT SERVICE kısmından ulaşabilirsiniz.
  2. DEBiT Card veya Kredi Kartı: DEBiT Card banka hesabı demektir. Kartınızı kredi kartı olarak PayPal’a ekleyip PayPal ülkesi şartlarına göre ViSA veya Mastercard kartınıza ödeme yapılır. Ödemeler kartınızın para birimine dönüştürülüp yapılır.

Benim PayPal hesabım Cezayir ülkesine ait bu ülkede sadece ViSA Banka Hesabı geçerli. Manüel ödeme istersem 7.60 TL işlem ücreti kesiliyor ve para 17 gün sonra banka hesabına geçiyor. Para banka hesabınıza geçesiye kadar işlem ücretleri kesiliyor bu nedenle Payoneer üzerinden para çekme işlemi daha uygun ve daha kısa sürüyor.

Sonuç Olarak

Yurtdışı PayPal hesabı oluşturup para çekebilmeniz için hesabı onaylatmanız gerekir. Bu onaylama işlemi para çekme işleminden sonra para çekme isteğiniz 72 saat kadar bekletilerek otomatik olarak oluşur. PayPal hesabınız onaylandıktan sonra Payoneer üzerinden para çekebilirsiniz ve diğer yönteme göre daha uygun ve daha hızlı ödeme alırsınız.

PayPal hesabı oluşturup onaylatamayanlar için PayPal ile ödeme alma veya ödeme yapma konusunda sizlere yardımcı olabiliriz. Bunun için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

hakkında Berat ALDIRMAZ

PremiumZen Kurucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir