Loading...
Ana Sayfa / Telefon / IPhone 8 ve 8 Plus’da Ciddi Bir Parçalanma Problemi Var

IPhone 8 ve 8 Plus’da Ciddi Bir Parçalanma Problemi Var

IPhone 8 ve 8 Plus’da Ciddi Bir Parçalanma Problemi Var

Apple, iPhone 8 ve 8 Plus’ı duyurduğunda telefonlarının arkasında metal kullanmayı tüm cam yapımı lehine çevirdi. Şirket, bunun metal desteklerinin her zamankinden daha dayanıklı olduğunu iddia ederek bunun cihaz gücünü etkilemeyeceğini belirtti. Birden fazla yorumcu, telefonun cebe sızdırılmasından dolayı çizilmiş olduğunu bildirdi. Çizilmeler bir cildin ciddiyetine bağlı olarak kırılma olasılığı yüksek olsa da, çizilme direnci ve darbe direnci aynı şey değildir. Şimdi, iPhone 8 ve 8 Plus’ın Apple’ın talep ettiği kadar güçlü olmayabileceğine dair ek kanıtlar var.

Üçüncü taraf garanti şirketi SquareTrade, iPhone 8 ve 8 Plus’ı doğrudan Galaxy Note 8’e karşı test etti. SquareTrade, her üç cihazı da yan düşürmeler, düşürme damlaları, yüz aşağı düşürme, “atış testi” gibi çeşitli testlerde test etti. “Bu, bir arabanın tavanından uçan bir telefon, su direnci testi, bükülme testi ve tamir edilebilirlik testini simüle ediyor.

Yukarıdaki grafik, Apple’ın notlarını Samsung’un Not 8’e göre göstermektedir; ancak ikisi arasında bazı ayrımlar bulunmaktadır. Galaxy Note 8, SquareTrade’nin yüz aşağı testinde iPhone’lara göre çok daha az hasar gördü, ancak test cihazın çalışmasını engelledi ve cihaz çalışamaz hale geldi. IPhone’lar kullanışlı olmama noktasına kadar çok paramparça olmuştu, ancak sonbahara kadar yıkılmadılar. Hem iPhone 8 hem de 8 Plus, etraflarındaki metal bant sayesinde yan düşme testinden iyi korunuyordu. Ancak, geri düşüş testi hem daha büyük iPhone Plus hem de Not 8 için bir felaketti. Bunun sonucunda hem paramparça hem de kayıp cam oldu. Arka cam problemi önemli, kısmen değiştirmek son derece zor. IFixit’teki onarım görevlileri bile iPhone’un arkasında büyük sorunlar yaşıyorlardı ve “çok zor” olarak değiştirme oranını belirttiler.

SquareTrade’nin bazı test sonuçlarının bir videosu aşağıda sunulmuştur:

“Galaxy S8 ve Note8 gibi, testlerimiz, tüm camların iPhone 8 ve 8 Plus’ın her iki taraftaki ilk damlasını kırdığını gösteriyor. Şüphesiz, kablosuz şarj geleceğidir. Ancak Apple ve Samsung’un inovasyon adına dayanıklılığı feda etmek için bir tercih yaptıkları görülüyor “dedi. SquareTrade’de küresel yaratıcı direktör yardımcısı Jason Siciliano. “IPhone 8 şaşırtıcı bir cihaz ve oldukça popüler olmalı. Son On Yıllık Hasar Çalışması bölümünde, mevcut iPhone sahiplerinin yüzde 44’ünün bu sonbaharda yeni bir modele geçmeyi planladığını bulduk. Eğer onlardan biriyseniz, tebrikler, ancak sıkı tutun. “

SquareTrade’in açık bir maddi teşvike sahip olduğuna dikkat etmedikçe, bir cihazın başarısızlıkla sonuçlanacağını düşünen kişi sayısı arttıkça, üçüncü şahıslara ait bir garanti satın alma olasılığı da o kadar artar. Bununla birlikte, SquareTrade yıllarca çeşitli iOS ve Android cihazlarıyla ilgili raporlar hazırlıyor ve test ediyor. Kesinlikle, şirketin kırılgan telefonları tasvir etmesinin genel bir sebebinin bulunduğunu iddia edebilirsin, ancak bu, belirli bir telefonu böyle çağırmanın belirli bir nedeni olduğu anlamına gelmez.

Yıllık bazda gelişmeler var – iPhone 7’nin yüz aşağılık düşüş sonuçları ya iPhone 8’den veya iPhone 8 Plus’dan daha kötü. Özellikle akıllı telefon üreticilerinin ekranları kendilerini daha ince ve daha ince yaparak Gorilla Camı’ndaki iyileştirmeleri sürekli olarak dengelediği düşünülürse, bir camın metal bir camdan daha hasar gördüğünü hayal etmek güven duygusunu yatıştırmaz. Yeni bir teknoloji yinelemesi önceki versiyondan aynı kalınlıkta yüzde 20 daha güçlü olursa ve ekranın derhal tiner yaparsanız, aksi halde kazanmış olabileceğiniz geliştirilmiş dayanıklılığın çoğunu telafi ettiniz demektir. Apple’ın ekran tamir ücretini yükseltme kararı aynı hizmeti daha fazla kazanç sağlayacaktır.

Şans eseri, bu sorunların çoğunu büyük ölçüde önlemenin bir yolu vardır: Kişisel tercihlerinize bağlı olarak, ekran koruyucusu olsun veya olmasın, uygun bir dava alın. Fiziksel bir ekran koruyucusu istemiyorsanız, ekranın etrafında conta biraz olan bir kutuyu kullanmanızı öneririz. Bu, cihazı düşmelerden korur ve telefonu bıraktığınızda ekranın zemine temas etmesini önlemeye yardımcı olur. Ciddi her iPhone 8 ve 8 Plus sahibi bir kutu kullanmanızı öneririz. PC Mag’e göre, iPhone 8 ve 8 Plus’daki camlar Apple’ın ekran tamir ücreti kapsamında korunmuyor. Bu, Applecare kapsamında 100 dolar ödeyeceğiniz ve iPhone 8 için 349 dolar, iPhone 8’de 399 dolar artıracağınız anlamına gelir. Evet, bu, iPhone 8 Plus’da camı değiştirme fiyatından daha düşük bir sürede tamamen yeni bir iPhone SE satın alabileceğiniz anlamına geliyor.

hakkında Berat ALDIRMAZ

PremiumZen Kurucu

Ayrıca kontrol

Infltr İPhone Uygulaması Detayları

Infltr İPhone Uygulaması Detayları Infltr $ 1.99 / £ 1.99 / AU $ 2.99 Infltr, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir