Loading...
Ana Sayfa / Telefon / Dinleyicilerdeki bu 350 $ ‘lık Popüler Kulaklıklar Spy, Dava Says

Dinleyicilerdeki bu 350 $ ‘lık Popüler Kulaklıklar Spy, Dava Says

Dinleyicilerdeki bu 350 $ ‘lık Popüler Kulaklıklar Spy, Dava Says

Kablosuz kulaklıkları 350 dolara satan ses üreticisi Bose, Chicago’daki bir dava ile müşterilerinin bilgi alışverişi ve izni olmaksızın müşterilerinin dinleme alışkanlıklarını toplamak ve bu bilgileri üçüncü şahıslara vermek için bir uygulama kullanıyor Salı günü.

Şikayet, Boston merkezli Bose’un WireTap Yasasını ve çeşitli devlet gizlilik yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle suçlanıyor ve bir kişinin ses geçmişinin kişinin hayatına ve görüşlerine bir pencere ekleyebileceğini de sözlerine ekledi.
Şikayet, kişinin sesine dikkat çekerek “Gerçekten de müzik, radyo yayını, Podcast ve ders seçeneklerini içeren

kişisel ses seçimleri kişiliği, davranışları, siyasi görüşleri ve kişisel kimliğine inanılmaz miktarda bilgi verir” tarih, LGBT podcast’ler veya Müslümanların dua çağrısı gibi kayıtları içerebilir.

Davanın başında gelen davacı, Bose Connect uygulamasını indirerek ve adını, telefon numarasını ve e-posta adresini veren şirketin “kulaklıklarınızdan en iyi şekilde yararlanma” önerisini izlediğini iddia eden Kyle Zak adlı bir adam. .
Zak, yasadışı veri madenciliği iddialarıyla diğer kulaklık sahiplerini temsilen arıyor. Şikayetine göre Bose, müşterilerin dinleme geçmişlerini ve alışkanlıklarını ayrıntılı profiller oluşturdu ve web sitesi “tüm müşteri müşteri verilerinizi toplamak ve herhangi bir yere göndermek” için sunduğu Segment adlı bir San Francisco şirketi de dahil olmak üzere pazarlama şirketleri ile paylaştı.

Dava davanın 5 milyon dolardan fazla olduğunu ancak zarar belirtmediğini belirtti. Kablosuz QuietComfort 35 kulaklıkları hevesli incelemelerde bulunan Bose, şikayet hakkında bir yorum için bir e-posta talebine derhal yanıt vermedi.

Bose müşterileri kulaklıkları akıllı telefon uygulaması olmadan kullanabilirken (yalnızca Bluetooth ayarlarını veya ses kablosunu kullanarak bağlanın) uygulama, cihazı kullanmak için daha fazla seçenek sunar ve veri toplama kapısını açar.

Şikayetde QuietComfort 35 kulaklıklarına ek olarak, diğer Bose ürünleri SoundSport Wireless, Sesli Spor Puls Kablosuz, QuietControl 30, SoundLink Around Kulaklı Kablosuz Kulaklıklar II ve SoundLink Color II’dir.

İddialar doğruysa, Bose davası, internete bağlı daha fazla şirketin ve cihazın attığı tüketici verilerini toplama gününe direnemeyeceği “İnternette Şeyler” i içeren en son gizlilik olayı. kapatır.

Örneğin geçen ay, We-Vibe adlı bir “akıllı seks oyuncakcısı” üreticisi, uygulamanın müşterilerinin ürününü nasıl kullandığı hakkında yasadışı olarak bilgi topladığı iddialarını çözmek için yaklaşık 3.75 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Bose davasını açan gizlilik avukatı Jay Edelson’a göre şirketlerin tüketici verilerine kendilerinin yardım etmeleri mümkün olmamalı.

Edelson, “Şirketler, aldıkları verilere ve bunlarla ne yaptığına karşı şeffaf olmalı ve kişisel bilgilerinden para kazanmadan önce müşterilerinin rızası olsun” dedi.

Burada kendiniz için okuyabileceğiniz şikayet, Bose’u adaletsiz zenginleştirme ve “hapseden içeri girme” suçlamasıyla da suçluyor. Ayrıca, Bose’u sözde veri toplamayı durdurmaya zorlamak için bir önlem almak istiyor. Bu hikaye aslında Fortune’da göründü.

hakkında Berat ALDIRMAZ

PremiumZen Kurucu

Ayrıca kontrol

Infltr İPhone Uygulaması Detayları

Infltr İPhone Uygulaması Detayları Infltr $ 1.99 / £ 1.99 / AU $ 2.99 Infltr, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir